Day Fourth

7. května 2013 v 20:09 | Lucy |  Já píšu
4. den - tvůj názor na náboženství

No, z téhle otázky zrovna dvakrát radost nemám. Nebo ona to vlastně není otázka, je to téma k hovoru, k diskuzi. Každý věří v něco jiného, někdo v reinkarnaci, někdo v boží sílu, já třeba věřím v osud. Ale náboženství jako takové mi nic neříká - jsem ateista.

Většinu věcí ohledně Boha neznám, nikdy mi ho doma nikdo nevnucoval a ve škole mě to prostě nezajímalo, radši jsem měla fakta. Tyhle možnosti založené na tom, že někdy možná někdo něco viděl... To není nic pro mě. :)

Mimo to ale mám i věřící kamarádku, která se za svou víru nestydí. Chodí na různá shromáždění, navštěvují kostely, tábory a jezdí do Anglie na pobyty. Nikdy se mnou o Bohu nemluvila, nechová se jako jeptiška :), má přítele, kterého miluje a neplánuje svatbu, občas kouří a ráda se na diskotéce napije - ale pod tím vším stále věří.

To mi přijde jako rozumná volba víry. To je rozumné provozování náboženství - v něco věřit, ale nepřehánět to. Znám i takové případy, kdy lidé tak moc věřili v boha, že na církev přepsali svůj majetek, domy, pozemky, auta... Jsou i takové seskupení, kdy nejde o společný směr, ale pouze o manipulaci s lidmi, kteří v něco věří.

Proto jak už se tak na světě říká, všeho s rozvahou. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik a zjistíš, kolikátá/ý jsi. :)

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama